Dosta mi je te obitelji...


 ..dosta mi je te obitelji, rekao je dežurni policajac dječjem glasu  koji je javio, da otac tuče majku, a otac je privezao majku uza zid, zalijepio širokom selotejpom usta , vezao i ruke i noge , vrućom žlicom prelazio preko lica, gasio opuške po njoj. Policajac nije mogao znati jer nije shvatio poruku djeteta od 12 godina koje je reklo " dođite brzo " koliki je strah i nemoć u šaptanju mobitelom da bezumni otac to ne čuje. Ipak su došli na poziv susjeda a ne djeteta, jer susjedi nisu mogli izdržati galamu i urlike pa su povjerovali pozivu.

Štiti li društvo dovoljno nesretne ? Ne,naravno ,makar se naši sabornici ponosili, jer su u Zakon o kaznenom postupku pred dvije godine uvrsti -femicid !Pošle godine 19 žena je ubijeno, ove godine majka i baka od psihički bolesnog sina , što Zakon o femcidu postoji nikome nije bitno- mislim na one, koje ostaju nasilnici u "sjeni" zakona i društva.

Prošli tjedan su djelatnici socijalne skrbi imali " bijeli štrajk"- nitko od potrebitih nije mogao doprijeti do njih makar su svi sjedili u svojim prostorima, uz kavu, priču i mobitele.

U ovoj našoj državi pati se u šutnji i neznanju. Grozno


 





Primjedbe

  1. Strašno, grozno, užasno i sramotno...To se nikada ne bi smjelo dogoditi u državi koja se
    smatra pravnom i demokratskom. Čula sam danas za to i nisam se mogla načuditi. Za ovo nema opravdanja. SRAMOTA!!!

    OdgovoriIzbriši
  2. Što ti je u datom trenutku krivi odabir, oglušiti se na dječji poziv u pomoć, užas!

    OdgovoriIzbriši
  3. Svijet je prepun tuge i nesporazuma.....a pate oni koji su ranjivi i koji pamerte svoja djetinjstva

    OdgovoriIzbriši
  4. Sve je to postojalo i prije puno više i češće, samo se nije o tome pričalo. Ja sam sve to proživjela od prvih godina svog života. A i sama sam dobila batina još dok sam bila u maternici, tako da kao netko tko je sve to živio, mogu samo moliti za djecu. Jer pomoć ne stiže, govorili vi o tome ili ne. A da ne pričam da žena može biti istučena i silovana i od strane policajca, kako nekad, tako i sad. Ovo slikanje ozljeda je smiješno. Kad prvi nasilnik dobije ozbiljnu kaznu, ne zajebanciju, stvari će se početi mijenjati. I imam jednu uzrečicu: Ne postoji prvi šamar! Kad mladu ženu naučiš šta to znači, zna pravodobno reagirati.

    OdgovoriIzbriši
  5. Nato.....teško mi je pročitati i shvatit tvpj komentar. A dogsađa se , događa, samo sam uvijek osupnuta svakim novim saznanjem... Love you , to znaš

    OdgovoriIzbriši
  6. Strah i trepet je to čitati nedaj bože osjetiti. Nikada nisam pisala koliko sam batina ja dobila od svog očuha a mama je gledala i nikom ništa, da so mi mama i očuh ukrali pare koje mi je poslala teta iz Njemačke ali se to saznalo, da sam sama našla pisma kao mala devojčica i sve saznala o svome ocu koji se ubio nakon mog rođenja, prošla sam svega i svašta zato sam uvijek više govorila o svojoj baki nego mami, mama je pravila razliko med mojim polabratom i mano, nisam bila kod nje več par godina, samo se čujemo preko telefona, moja mama je bila meni moja pokojna baka...tužno ali istina je sve to...zato težko čitam takve stvari:(((

    OdgovoriIzbriši
    Odgovori
    1. Znala sam za tvoje teško djetinjstvo i da tugu ne možeš zaboravit.

      Izbriši
  7. Danas me šokiralo kod osnovne škole ovdje u VT, svi dolaze autima po svoju djecu predvečer, opći kaos, nitko više nema povjerenja u institucije, a svi deklarativno traže više reda i oštrije mjere, užas, koji su kaos budale stvorile od ovog društva, konzervativna patrijahalna banda koja je za više reda.

    OdgovoriIzbriši
  8. strašna su saznanja što se sve događa među zidovima domova a sve češće i javno na ulicama...zaštitimo djecu, na njima ostaje budućnost...

    OdgovoriIzbriši

Objavi komentar