ČESTITKE ZAGREBU
na današnji dan 8.svibnja, Vladimir Nazor " moj prvi predsjednik " kako piše prof Visković a ja mu vjerujem uvijek , ušao je u oslobođeni Zagreb. Grad, oslobođen od fašizma unatoč desničarima koji tvrde, da je tog dana Zagreb bio OKUPIRAN od partizana i antifašizma.
S F -S N

Svim srcem volim Zagreb
OdgovoriIzbrišiSretan i dan pobjede nad fašizmom svima koji danas slave po srednjoeuropskom vremenu kao i onima koji i dalje slave sutra kao i u Jugoslaviji po ruskom vremenu, ja to narodski, ne znam kako se to oficijelno veli;)
OdgovoriIzbrišiDan pobjede nad fašizmom slavi EUROPA sutra , 9.05........Pred dosta godina, Tuđman u maršalskoj uniformi na europskoj proslavi doživio salve priznaanja ko JEDINI antifašistički predsjednik u Europi....( ja pamtim, a vi ?)
IzbrišiPitao sam AI što se danas slavi u Europi jer znam da je u Njemačkoj bila raspravaa da to bude praznik i neradni daan i dobio odgovor:"
IzbrišiNa današnji dan Europa slavi Dan pobjede (Victory in Europe Day), javni praznik koji se slavi 8. svibnja, a 7. svibnja slavi se u područjima Commonwealtha. Praznik obilježava formalnu predaju nacističke Njemačke, koja je označila kraj Drugog svjetskog rata."
Hvala za čestiku. Čak se i sjećam. Hvala i za Robića s taubekima. Snimljeno u Gradskoj
OdgovoriIzbrišiKavani na trgu.:))))))))))))
Autor je uklonio komentar.
OdgovoriIzbrišiHvala tebi : pamtim i ja ove stepenice Gradske kavane......Slušala sam i gledala pjevanje obitelji Hegedušić ( dok su bili obitelj ) u studentskim danima
OdgovoriIzbrišiU Lj ima ulica Nazorjeva a sutra se slavi Dan zmage...eh ja to ne slavim, 13.5. je Dan Policije
OdgovoriIzbriši.
Dan zmage ???
IzbrišiMalo jih slavi...u glavnom oni stariji ljudi
IzbrišiHvala ti
OdgovoriIzbrišiSretan tebi dan Svetog Duje sa zakašnjenjem